Haber

Yetkili: Sinosteel ve China Baowu’nun Yeniden Yapılanması Çin Çelik Endüstrisi İçin Çok Önemli

PEKİN, 23 Aralık (Xinhua) — Çinli bir yetkili Cuma günü, Çinli Sinosteel Group Limited ve China Baowu Steel Group Company’nin stratejik yeniden yapılanmasının Çin’in demir çelik endüstrisinin düzeni ve modernizasyonu için büyük önem taşıdığını söyledi.

Çin Devlet Konseyi Devlet Varlıkları Denetim ve Yönetim Komitesi (SASAC) Başkan Yardımcısı Weng Jieming, iki dev çelik üreticisinin yeniden yapılanma töreninde bu açıklamayı yaptı.

Süreç tamamlandığında Pekin merkezli Sinosteel, China Baowu’nun yüzde 100 iştiraki olacak.

China Baowu yönetim kurulu başkanı Chen Derong, iki şirketin borçların yeniden yapılandırılması, ticaret entegrasyonu ve yönetişim değişikliğinde birçok adım atacağını ve uyum içinde gelişme potansiyellerinin tam olarak gerçekleşmesini sağlayacaklarını söyledi.

2016 yılında Baosteel ve Wuhan Iron and Steel şirketlerinin yeniden yapılanması ile ortaya çıkan China Baowu, 2021 yılında 120 milyon tona ulaşan ham çelik üretimi ile dünyanın en büyük çelik üreticisidir. Şirket son yıllarda bir takım yeniden yapılanmalara girmiştir.

Sinosteel’in internet sitesinde yer alan bilgilere göre, 1993 yılında kurulan Sinosteel, metalürjik maden kaynaklarının geliştirilmesi ve işlenmesi, metalurjik hammadde ve işlerinin ticareti ve lojistiği ile ilgili mühendislik teknik hizmet ve ekipmanlarının üretimi alanlarında faaliyet gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu