Haber

Planlar Hazır! Ekonomiyi Yönetmek İçin Gün Sayan 3 İsim Kuliste

14 Mayıs seçimleri, özellikle ekonomi açısından bir milat olarak kabul ediliyor. Seçimden sonra ekonomideki sorunların ‘kim kazanırsa’ ana gündemde olması, hem uygulanacak politikaları hem de kimlere misyon yüklenecek isimleri daha da öne çıkarıyor. Muhalefet başkanlarının oluşturduğu Millet İttifakı’nda 6 partinin bulunmasıyla bazı görevler değer kazanıyor. Muhalefetin ekonomide güçlü isimlere sahip olması da lobileri kızdırıyor.

Milletvekili aday listelerinin netleşmesiyle birlikte aday olmayan ancak belirli ağırlıkları olan isimler, seçim sonrası için bakanlık hesabı yapıyor.

Millet İttifakı seçimi kazanırsa bu ortamda gözler ekonominin başına çevriliyor.

Güçlü isimlerin yer aldığı Millet İttifakı’nda ekonomi yönetimi için üç isim öne çıkıyor.

Patronlar Dünyası’nın iddiasına göre bu isimlerden biri, başarılı iktidar dönemlerinde ekonomiyi yöneten Millet İttifakı üyesi ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, diğeri ise Selin. CHP’nin ekonomi kadrolarından Sayek Böke, üçüncü aday ise son dönemde medyada geniş yer bulan ÂLÂ. Partinin Ekonomi Politikası Genel Başkanı Bilge Yılmaz.

Partileriyle hem ekonomide hem de siyasette güçlü olan bu iç figür, milletvekili aday listelerinde yer almadı.

Vatandaşların şanslı olduğu kısım ise yine kulis bilgilerine göre 3 isim de senaryolarını hazırlamış ve stratejileri üzerinde çalışmış.

Ekonomi işveren adayınız kim? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu