Haber

HÜDA PAR’ın önerisi AK Parti’nin seçim beyannamesine girdi: Ev kadınlarına emeklilik hakkı getireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi AK Parti’nin seçim beyannamesini kamuoyuyla paylaştı. Bildiride onlarca konu başlığı yer alırken, ev hanımlarına yönelik vaatler dikkat çekti.

HÜDA PAR’IN ÖNERİSİ AK PARTİ’NİN SEÇİM AÇIKLAMASINDA YER ALDI

Cumhur İttifakı’na katılarak seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı alan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “ev kadınlarına emeklilik hakkı” önerisiyle AK Parti’nin seçim beyannamesine girdi. her fırsatta dile getirmek. AK Parti, ikamet eden kadınların ödeyeceği primlerin üçte birinin devlet tarafından karşılanacağını söyledi.

TAMAMLAYICI AİLE BAZINDA GELİR SİSTEMİ

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Asgari yaşam standardının altında geliri olan haneler bırakmayacağız. Bunun için Gelir Ek Aile Destek Sistemini hayata geçireceğiz. Bu çerçevede Aile Temelli Vatandaşlık Maaşı uygulamasını başlatacağız.

“EV KADINLARININ EMEKLİLİKLERİNE TEMEL SAĞLAYACAĞIZ”

Yeni dönemde de aileyi güçlendirmek için yenilikçi sistemler geliştirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz Aileyi Koruma Kalkanı Programı ile ev hanımlarının emekliliğini destekleyecek, yeni ailelerin kurulmasını teşvik edecek, başta gençler olmak üzere her aileden en az bir kişiye istihdam imkanı sağlayacağız. , aileyi ve çocuğu tehdit eden her türlü olumsuz eğilime karşı aktif olarak hareket eder. çabalamaya devam edeceğiz.

AİLE VE GENÇ BANKASI

Aile Koruma Kalkanı Programı’nın finansmanı uluslararası standartlarda dijital Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla sağlanacaktır. Bu sosyal hedefli bankanın ana gelir kaynaklarından biri, Karadeniz’de keşfedilen doğal gazdan elde edilen gelirlerin makul bir yüzdesi olacaktır.

“ÖNERMESİN ÜÇÜNCÜSÜYLE GÖRÜŞECEĞİZ”

Aile Koruma Kalkanı Programı kapsamında başta gençler olmak üzere her ailede en az bir çalışanın bulunması sağlanacak ve yeni evlilikler teşvik edilecektir. Konutta çalıştıkları emeğin karşılığı olarak emeklilik garantisine sahip olmayı konut kadınının en temel hakkı olarak görüyoruz. Bu kapsamda ev hanımlarının ödeyeceği primlerin üçte birini devlet olarak biz karşılayacağız.

“EMEKLİLİK YAŞINI ÇOCUK SAYISINA GÖRE GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Yaşlı bakım sigortası uygulamasını hayata geçireceğiz. Yaşlıların farklı birimlerden sağlık hizmeti almak yerine geriatri hastaneleri veya geriatri kliniklerinden hizmet almasını sağlayacağız. Özellikle kadınlar için emeklilik yaşını çocuk sayısına göre esneteceğiz.”

HÜDA PAR’DAN EV KADINA EMEKLİLİK TAVSİYESİ

HÜDA PAR Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Bir kadın veya bir çocuk zorunlu olarak çalışmak zorundaysa, devlet ve yönetim o çocuğun ve kadının tüm ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Annelik çok kutsal bir iştir. Annelik çok kutsal bir iştir.” toplumun geleceği için çok kutsal bir görevdir. Çok fazla özveri gerektiren bir iştir. Bu işin hafta sonu izni veya çalışma saatleri yoktur. Dolayısıyla biz 25 yıldır evli olan kadın, hele hele anne ise, devletin ödediği primlerle emeklilik hakkının tanınması gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu