Haber

Evlilik dışı bebeğini öldürüp gömen kadına 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi

KAYSERİ’de evlilik dışı doğurduğu bebeğinin ölümüne neden olup evlerinin önündeki tarlaya gömdüğü iddia edilen Nihal B.’ye (34) 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi. tutuklanmadan yargılandığı dava.

Ailesiyle birlikte yaşayan Nihal B., nişanlısının tüberkülozundan hamile kaldı. 1 Şubat’ta doğum sancısı çeken ve tuvalette doğum yapan Nihal B., doğurduğu erkek çocuğunun göbek bağını makasla kesti. Nihal B., bir gün sonra bebeğini evinin önündeki boş araziye gömdü. Köpeğini gezdiren kişinin bebeğin cesedini fark etmesi ve polise haber vermesi üzerine soruşturma başlatıldı. Polis ekiplerinin yaptığı incelemede bebeğin annesinin Nihal B olduğu belirlendi. Gözaltına alınan şüpheli anne, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

KARAR DURUŞMASI YAPILDI

Nihal B. hakkında ‘taksirli hareketle kasten öldürme’ suçundan dava açıldı. Tutuksuz yargılanan Nihal B., Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın karar duruşmasına katılmazken, avukatı salonda hazır bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da davaya müdahale etti. Mahkeme, tutuklu olmayan sanık Nihal B.’yi ‘taksirli davranışta bulunarak kasten öldürme’ suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırdı. Daha sonra ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak cezasını 8 yıl 4 aya indirdi.

‘HAMİLE OLDUĞUMU BİLMİYORDUM’ DEDİ

Sanık Nihal B., ilk duruşmadaki ifadesinde, “7 yıl önce tüberkülozla tanıştım. Daha sonra 1 yıl önce nişanlandık. Daha sonra cinsel ilişkiye girdik. 20 Ocak’ta bebeğim olduğunu öğrendim. Daha önce bilmiyordum. Tuvalette otururken bebeğin düştüğünü fark ettim.” “Babamın bıyık makasıyla kordonu kestim. Ertesi gün hava kararmaya başlayınca evin önündeki toprağa gömdüm” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu